Основни проблем инвалидских лица је сталан радни однос или адекватно радно место према физичким могућностима, преквалификација инвалида, доквалификација, итд.
Исти проблем је и са породицама погинулих, односно супруге су незапослене или деца погинулих бораца.
Ово Удружење прикупља материјалну помоћ од донатора и дели је најугроженијим члановима Удружења, старима, деци и ученицима, а у виду новчане помоћи, огрева за зиму и школског прибора као и новогодишњих поклон пакетића деци ратних инвалида. Обезбеђује правну помоћ свим члановима по питању остваривања права пред државним органима.
У сарадњи са општином Топола један број чланова остварује бесплатан локални превоз. Поред ових активности до сада смо урадили:
- 4 возачке дозволе за "Ц" категорију ради лакшег запослења а од ОПТО Итернатионал АБ Топола
- 1 потколену протезу од ЦАРЕ Интернатионал Београд - преглед вида и набавка наочара у оптици ,,Ревида,, Топола а од СО-е Топола, разних донатора и сопствено учешће
- летовања деце и одраслих у Кампу ,,Бели багрем” у В. Градишту, у одмаралишту ,,Валданос” у Улцињу и Бањи ,,Ковиљачи” у Лозници разна такмичења инвалида - тренутно се ради уређење Спомен парка ,,Орао” у Тополи од ОПТО Интернатионал Топола .
Све ове активности се одвијају у отежаним условима. Наше Удружење нема своје просторије за рад, а ни средстава да их изнајми, као ни опрему за рад. Надамо се да ће општина помоћи да решимо овај проблем.
Постоје два спомен обележја погинулим борцима и то Спомен биста Симић Миодрагу из Д. Шаторње, коју је подигла МЗ Доња Шаторња и мештани и Спомен парк „Орао” у Тополи који је подигла општина Топола и разне привредне и друштвене организације. Основни проблем је неодржавање истих што директно штети угледу локалне заједнице и у моралном и у туристичком погледу, па предлажемо да општина Топола и наше Удружење (Комисија за одржавање спомен обележја) нађу адекватно решење проблема.
2005. године уз помоћ председника општине, Драгана Јовановића, подигнуто је спомен обележје Шиљић Зорану из Жабара, погинулом у НАТО бомбардовању на Косову и исте године је решен проблем одржавања спомен парка „Орао”.
Од 17. јуна 2008. године Удружење РВИ и ППБ Топола је окупило заинтересоване инвалиде и основало Спортски Клуб РВИ и ППБ Тополе и одмах направило две екипе. Једна је такмичарска екипа у пецању на пловак и друга је екипа за стрељаштво из ваздушне пушке. Ове екипе су учествовале на бројним такмичењима и КУП-овима и освојиле неколико награда, а најзначајнија је награда стрељачке екипе РВИ и ППБ Топола, на такмичењу у Тополи које је организовао Спортски клуб РВИ и ППБ Топола у 2010.години: треће (3) место екипно и прво (1) место појединачно. Највећи проблем овог клуба је стално финансирање за припреме такмичара и одласци на такмичења. Досадашњи успеси су постигнути захваљујући ентузијазму самих учесника, односно инвалида. .